33924044 - 021
 
محصولات تماس با ما اخبار و رویدادها بروشور و مدارک گالری تصاویر
 
   صفحه اصلی   »   اخبار و رویدادها      »   چگونه اندازه پمپ هاي وکيوم حلقه مايع برآورد مي شوند   
اخـبار و رویـدادها
دسته بندی اخبار و رویدادها
 
چگونه اندازه پمپ هاي وکيوم حلقه مايع برآورد مي شوند1395/04/21
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter

پمپ هاي واکيوم حلقه مايع معمولا براي هدايت مخلوط گاز مرطوب استفاده مي شوند (مانند مخلوط هايي که شامل بخار فشرده هستند). رطوبت حاضر در اين مخلوط مي تواند روغن روانکاري در پمپ هاي روانکاري روغني خشک سنتي را شسته و احتمالا منجر به شکست پيش از موعد مقرر شوند.

 بعنوان پيش برنده که پمپ واکيوم مي چرخد آب را توسط نيروي سانتريفيوژي پرتاب مي کند که حلقه مايع متحدالمرکزي را با پيرامون جدار ايجاد مي کند تا کار فشرده سازي انجام شود. نصب گريز از مرکز پيش برنده با توجه به نتايج جداره در فضاي افزايش يافته تيغه هاي پيش برنده در پورت ورودي و فضاي کاهش يافته به سمت پورت خروجي است (شکل بالا). وقتي گاز وارد پورت ورودي مي شود، بين تيغه هاي پيش برنده و حلقه مايع به دام مي افتد. سپس، پيش برنده مي چرخد، حلقه مايع گاز را فشرده مي کند و فشرده شده آن از پورت خروجي خارج مي شود.

اطلاعات مورد نياز براي اينکه پمپ واکيوم رينگ مايع به دقت برآورد مي شود که شامل اين موارد است:

 فشار ورودي، که معمولا با mmHgA بيان مي شود.

 دماي ورودي

سرعت حجم جريان که معمولا به صورت LB/hr بيان مي شود و وزن مولکولي اجزاي مايع

داده هاي فشار بخار براي هر جزء مايع

داده هاي مايع آب بندي شده اگر به جزء آب باشد.

نيروي ثقل ويژه، دماي ويژه، گرانروي، هدايت دمايي، وزن مولکولي و داده هاي فشار بخار

دماي مايع آب بندي شده يا آب سرد شده

فشار تخليه، که معمولا به صورت PSIG بيان مي شود.

هر يک از اين عوامل بر اندازه پمپ واکيوم رينگ مايع تاثير مي گذارند.

توليدکنندگان پمپ واکيوم رينگ مايع مي توانند تعيين کنند اگر حفره اي مي تواند از کاربرد ويژه اي را ايجاد کنند. حفره اي که ايجاد شده است نتيجه سريع جوشش مايع آب است. در طول جوشيدن، حباب ها در مايع ايجاد مي شوند و دنبال راهي براي فرار هستند.

افزايش حباب ها در مايع، آن ها در معرض نواحي فشار بالاتر قرار مي گيرند و مي تواند باعث اضمحلال شود. اين پديده منتهي به فرسايش شديد يا ايجاد سوراخ در داخل پمپ مي شود. حفره مي تواند توسط صداي غرش مانندي يافت شود که چون تيله نوردي درون پمپ به نظر مي رسد. اين به نظر مي رسد نبايد باعث سردرگمي شود که رخدادي بعنوان نتيجه ضربه آبي است.

اگر فشار بخار مايع آب بندي شده نزديک به فشار کارکردي ورودي پمپ واکيوم است به نظر مي رسد احتمالا صدايي از حفره شنيده شود. اگر پمپ رينگ مايع مجزا شوند و پيش برنده ها و صفحات ورودي سوراخ شده باشند، حفره اي آشکارا به جود مي آيند. پمپ رينگ مايع با صفحات پورت مسطح مي تواند به آساني ماشين کرده و دوباره سوار کرد. در مقابل، پمپ رينگ مايع با پورت هاي مخروطي دشوارتر براي ماشين کردن هستند به خاطر شکل مخروط و زاويه اي که دارند. روش هاي ممکن براي حذف حفره شامل اين موارد هستند:

 استفاده از مايع آب بندي شده سردتر. اين باعث کاهش فشار بخار مايع آب بندي مي شود و آن را از شعله ور شدن ناگهاني حفظ شود. استفاده از مايع آب بندي شده در فشار بخار کمتر.

اين امر از شعله ور شدن مايع آب بندي شده و ايجاد حفره جلوگيري مي کند. مايع آب بندي شده با فرآيند مخلوط گاز و مواد ساخت بايد سازگار شوند. لوازم جانبي معيني ممکن است براي طراحي دوباره مورد نياز باشند تا با مايع آب بندي شده متفاوت کار کنند. افزايش فشار کارکردي ورودي (اگر فشار متحمل به فرآيند خواهند بود) که فراتر از دامنه حفره است.

بارگذاري فشار کارکردي را بررسي کنيد. اگر بار کمتر از حد طراحي است، پمپ ممکن است در فشار مطلق کمتري عمل مي کند که ممکن است منتهي به جوشش مايع آب بندي شده و ايجاد حفره شود. سوپاپ کمکي واکيوم يا سوپاپ گرفتن هوا مي تواند براي معرفي بار اضافي استفاده شود که پمپ مي تواند نزديک تر به فشار طراحي عمل کند. در بالادست يک تقويت کننده پمپ واکيوم رينگ مايع نصب کنيد. تقويت کننده فشرده خواهد کرد و فشار مطلق ساکشن پمپ واکيوم را افزايش مي دهد. انواع بسياري از تقويت کننده ها وجود دارند اما ساده ترين نوع ايجکتور (ejector) است که قسمت متحرکي ندارد.

ايجکتور با استفاده از انرژي فشار محرک است که شتاب بار گاز کشيده شده را افزايش مي دهد. اين فشار مطلق بالاتري در خروجي ايجکتور توليد مي کند. دو نوع ايجکتور که ايجکتور بخار است که از بخار فشرده شده استفاده مي کند و جت هواي اتمسفري که از هواي اتمسفري بعنوان محرکي استفاده مي کند. افزايش توان عملياتي مايع آب بندي شده اگر ممکن باشد. اين افزايش دماي پمپ رينگ مايع را کاهش مي دهد و فشار بخار مايع آب بندي شده را کم مي کند.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

منبع : http://www.sanat.me

تسمه-پروانه-تسمه دانگيل کره-تسمه تايمينگ-تسمه صنعتي-تسمه کشاورزي-تسمه اختصاصي-سفارش تسمه

 

 
درباره ما
درباره ما
تاریخچه
نمایندگی ها
فروشگاه ها
خدمات مشتریان
اخبار و رویدادها
بروشور و مدارک
گالری تصاویر
لینک های مرتبط
ارتباط با ما
تماس با ما
تماس با مدیریت
33924044 - 021
آمار بازدید سایت
©کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه شرکت تسمه پروانه سیستم راد می باشد
 
بالا جستجو پیشرفته