33924044 - 021
 
محصولات تماس با ما اخبار و رویدادها بروشور و مدارک گالری تصاویر
 
   صفحه اصلی   »   اخبار و رویدادها      »   چطور بلوئر و پره هاي توربين توربوشارژر را در کشتي تميز مي کنند؟    
اخـبار و رویـدادها
دسته بندی اخبار و رویدادها
 
چطور بلوئر و پره هاي توربين توربوشارژر را در کشتي تميز مي کنند؟ 1395/04/21
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter

توربوشارژرهاي موتورهاي دريايي بخش مهمي از سيستم ها هستند که از دماي تلف شده خروجي به منظور تامين شارژ هوا براي مهار موتور استفاده مي کنند. اين تجهيزات شامل توربين و بلوئر الحاقي روي يک شافت است. گردش پره توربين در نتيجه گازهاي خروجي چريان مي يابد و بلوئر را مي گرداند و هوايي را به صورت جاروبي مي کشد.

 توربوشارژر، انرژي اتلافي گاز خروجي را به کار مفيد تبديل مي کند و از اينرو مهم است که ماشين آلات را حفظ کنيم يا همچنين مانع از کاهش کارآيي انرژي خروجي از موتور دريايي خواهد شد. تميزکاري توربين و بلوئر در فاصله زماني منظم کربن، دود و ديگر رسوبات خروجي را پاک مي کند. تميزکاري توربوشارژرها زماني که موتور دارد کار مي کند انجام مي شود.

 اگر تميزکاري يک طرف توربين انجام نشده باشد رسوب ممکن است باعث فشار به عقب و موج منتج به شکست پره هاي توربين است. اگر تميزکاري يک طرف بلوئر بطور مناسبي انجام نشود تامين هوا براي موتور کاهش خواهد يافت که منتج به فقدان هوا و احتراق نامناسبي با دوده اي سياه مي شود.

 رويه براي تميزکاري طرف توربين دو روش براي تميزکردن توربين وجود دارد.

1)   شستشو با آب

در اين روش، سرعت موتور کاهش يافته است تا دماي خروجي از ورودي به زير 420 درجه سانتي گراد برسد. آب تازه استفاده شده براي شستن بايد اندکي گرم باشد و آب از طريق دريچه تنظيم شده متصل به سمت توربين تزريق شده است. اين عمل براي پيشگيري از شوک دمايي به ماشين استفاده مي شود.

 در حالي که عمل شستن با آب انجام مي شود زهکشي نيز بايد حفظ شود. زماني که تغذيه آبي بسته شده است زهکشي مشاهده شده است تا زماني که هيچ آبي ديگر بيرون نيايد. موتوري که براي بيشتر از 20 دقيقه با دور در دقيقه کمتر کار شود تا توربين خشک شود.

 پيش از افزايش دور در دقيقه زهکشي خاموش شده است و هر لرزش غيرنرمال بايد مشاهده شده باشد.

2)   شستشوي خشک

 براي شستشوي خشک گرانول هاي کربني به کار مي روند که به درون توربين از طريق سيستم هواي فشرده تزريق شده اند. سرعت موتور کاهش نخواهد يافت که هيچ خطري باعث تنش هاي دمايي در شستشوي خشکي نيست.

رويه اي براي شستشوي بلوئر

 بلوئر توربوشارژر با آب تازه تميز مي شود. موتوري که با دور در دقيقه کامل کار مي کند به بيشترين تميزکاري ممکن مي رسد. کانتينر با خط ورودي نصب شده است که از تخليه بلوئر مي آيد و خروجي از کانتينر يا سيلندر براي بلوئر شستشو مي آيد. موقعي که دريچه در ورودي سيلندر يا کانتينر باز شده است، هواي فشرده آب را با فشار و انرژي جنبشي آب از بلوئر تميز مي کند.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

منبع : http://www.sanat.me

تسمه-پروانه-تسمه دانگيل کره-تسمه تايمينگ-تسمه صنعتي-تسمه کشاورزي-تسمه اختصاصي-سفارش تسمه

 

 
درباره ما
درباره ما
تاریخچه
نمایندگی ها
فروشگاه ها
خدمات مشتریان
اخبار و رویدادها
بروشور و مدارک
گالری تصاویر
لینک های مرتبط
ارتباط با ما
تماس با ما
تماس با مدیریت
33924044 - 021
آمار بازدید سایت
©کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه شرکت تسمه پروانه سیستم راد می باشد
 
بالا جستجو پیشرفته