33924044 - 021
 
محصولات تماس با ما اخبار و رویدادها بروشور و مدارک گالری تصاویر
 
   صفحه اصلی   »   اخبار و رویدادها      »   ساخت کفه‌هاي کفش ضد درد با فناوري نانو    
اخـبار و رویـدادها
دسته بندی اخبار و رویدادها
 
ساخت کفه‌هاي کفش ضد درد با فناوري نانو 1395/04/22
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter

مهر نوشت: محققان امريکايي با تقويت ساختار نوعي پليمر با نانورس موفق به ساخت کفه هاي کفش ضد درد شدند. يک شرکت امريکايي توليد کننده کفش با همکاري محققان، مهندسان و طراحان کفش موفق به ساخت اولين کفي کفش ضد درد دنيا شدند.

اين تيم امريکايي موفق به ساخت ترکيبات thermoplastic شدند که در آن از نانورس ها استفاده مي شود. نانورس ها مي توانند دوام مواد thermoplastic را افزايش داده تا محصول نهايي علاوه بر راحت بودن از دوام بالايي نيز برخوردار باشد. نانورس‌ها (Nanoclay) کاني‌ هايي هستند که حداقل يکي از ابعاد آنها در حد نانومتر باشد. اين مواد به‌ دليل ارزاني و در دسترس بودن، توجهات زيادي را در زمينه فناوري‌ نانو به خود جلب کرده‌ اند. اندازه کوچک اين مواد نيز آنها را قادر ساخته تا با مواد ديگري که در اين زمينه وجود دارند، رقابت کنند. نانورس ها، مواد منحصر به فردي هستند که به عنوان مواد افزودني براي ساخت نانوکامپوزيت ها و بهبود قابل توجه خواص مواد پليمري به کار مي روند.

در واقع، امکان به کارگيري رس ها در مقادير بسيار کم باعث کاهش وزن، استحکام بالاتر و کاهش خارق العاده عبور گازها در موادي مثل پليمرها مي شوند.

 

اين کفي ها به دليل برخورداري از فناوري نانوژل بسيار راحت هستند. در اين کفي ها از سيستم هاي چند لايه اي استفاده شده که جنس آنها شبيه يکديگر است.

اين سيستم چند لايه مي تواند اثرات فشار وارد شده از کف زمين را مهار و به توزيع روي سطح کفي هايي بپردازد که با يک لايه ژله اي پوشيده شده اند. اين کفي ها با دو نوع سيستم دفاعي به حفاظت از پا مي پردازند، لايه اي براي مقابله با شوک ها و لايه اي که راحتي پا در هنگام پوشيدن کفش را به دنبال دارد. اين شرکت ساخت نسل جديدي از کفي ها با استفاده از نانوژل ها را آغاز کرده است.

 در حال حاضر، تعداد محدودي از اين کفي وجود دارند اما تا اواخر سال جاري تعداد زيادي از اين کفي ها با رنگ ها و مدل هاي مختلف به بازار فناوري عرضه خواهند شد.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

منبع : http://www.sanat.me

تسمه-پروانه-تسمه دانگيل کره-تسمه تايمينگ-تسمه صنعتي-تسمه کشاورزي-تسمه اختصاصي-سفارش تسمه

 

 
درباره ما
درباره ما
تاریخچه
نمایندگی ها
فروشگاه ها
خدمات مشتریان
اخبار و رویدادها
بروشور و مدارک
گالری تصاویر
لینک های مرتبط
ارتباط با ما
تماس با ما
تماس با مدیریت
33924044 - 021
آمار بازدید سایت
©کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه شرکت تسمه پروانه سیستم راد می باشد
 
بالا جستجو پیشرفته