33924044 - 021
 
محصولات تماس با ما اخبار و رویدادها بروشور و مدارک گالری تصاویر
 
   صفحه اصلی   »   اخبار و رویدادها      »   نوسان قيمت انواع مصالح ساختماني/ کاهش بهاي گروه لوله و پروفيل هاي فولادي در سازه   
اخـبار و رویـدادها
دسته بندی اخبار و رویدادها
 
نوسان قيمت انواع مصالح ساختماني/ کاهش بهاي گروه لوله و پروفيل هاي فولادي در سازه1395/03/12
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter

به گزارش خبرنگار ايلنا؛ با توجه‌ به اهميت فعاليت‌هاي عمراني و نقش آن در توسعه اقتصادي و اجتماعي کشور، بخش عمده‌اي از بودجه عمومي به فعاليت هاي عمراني اختصاص مي يابد.

اين گزارش مربوط به نتايج آمارگيري مرکز آمار ايران در نيمه دوم سال 94 و مقايسه‌ آن با مدت مشابه در سال 93 است.

بر اساس نتايج آمارگيري از قيمت مصالح ساختماني در نيمه دوم سال 1394 در سه گروه خاک، مصالح سنگي بتن و بنايي و سنگ هاي ريشه دار شاهد نوسان متوسط قيمت ها گاه به صورت افزايشي و گاه به صورت کاهشي نسبت به دوره قبل هستيم.

در بين اقلام اين گروه ها "خاک رس طبيعي" با 8.6 درصد داراي بيشترين افزايش متوسط قيمت و "مخلوط شن و ماسه رودخانه اي" با 7.6 درصد داراي بيشترين کاهش متوسط قيمت بوده است.

در بين اقلام سه گروه متوسط تمام قيمت ها نسبت به دورهي مشابه سال قبل افزايش داشته است در اين ميان بيشترين افزايش متوسط قيمت مربوط به خاک رس طبيعي با 33.4 درصد و کمترين افزايش متوسط قيمت مربوط به سنگ دو تيشه ريشه دار لاشتر با 4.9 درصد بوده است.

گروه سنگ هاي تخت پلاک

مقايسه متوسط قيمت اقلام اين گروه با دوره ي قبل نشان دهنده  افزايش قيمتها در بعضي از اقلام و کاهش آن در بعضي ديگر از اقلام است.

بيشترين افزايش متوسط قيمت نسبت به دوره ي قبل مربوط به سنگ پلاک تيشه اي و کلنگي تراورتن سفيد درجه يک با 15و6 درصد و سنگ پلاک صيقلي گرانيت گل پنبه نطنز درجه يک با 8.3 درصد داراي بيشتر ين کاهش قيمت در اين گروه بوده است.

گروه آجر و سفال

با مقايسه‌ي متوسط قيمت هاي اقلام گروه آجر و سفال در اين دوره نسبت به دوره ي قبل مشاهده مي شود متوسط قيمت تمامي اقلام کاهش داشته است در بين اقلام اين گروه بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به "آجر ماشيني سوراخ دار قرمز 5.5 سانتي" با 13.9 و کمترين کاهش مربوط به" آجر ماشيني سوراخ دار سفيد 5.5 سانتي" با 2.0 درصد بوده است.

گروه لوله و پروفيل هاي فولادي مورد مصرف در سازه

در گروه لوله پروفيل هاي فولادي مورد مصرف در سازه عمدتا شاهد کاهش قيمتها هستيم.

در اين گروه بيشترين افزايش قيمت نسبت به دوره ي قبل مربوط به ناوداني نمره 24 با 10.9 درصد و بيشترين کاهش قيمت مروبط به تيرآهن نمره 18 با 22.1 درصد بوده است.

گروه ميلگرد

در گروه ميلگرد متوسط قيمت تمامي اقلام نسبت به دوره ي قبل داراي کاهش بوده است .

در بين اقلام اين گروه بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به ميلگرد آجدار نمره 22 با 23.9 درصد و کمترين مربوط به ميلگرد ساده نمره 10 با 9.4 درصد بوده است.

مقايسه نتايج حاصل از آمارگيري نيمه ي دوم 1394 با دوره ي مشابه نشان دهنده کاهشي بودن متوسط قيمت تمامي اقلام است. در بين اقلام اين گروه بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به ميلگرد آجدار نمره 10 با 33.2 درصد و کمترين کاهش متوسط قيمت مر بوط به مفتول سياه با 17.6 درصد بوده است.

گروه ورق هاي فلزي

در گروه ورق هاي فلزي مقايسه ي متوسط قيمت تمام اقلام در اين دوره با دوره ي قبل داراي کاهش بوده است.

در اين گروه بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به پروفيل برنزي توپر با 22.9 درصد و کمترين کاهش قيمت مربوط به ورق برنز با 6.5 درصد بوده است.

با مقايسه متوسط قيمتهاي اقلام اين گروه در اين نيمه نسبت به نيمه ي مشابه سال قبل هم شاهد کاهشي بودن قيمتها هستيم.

بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به ورق سياه به ضخامت بيش از 3 ميلي متر با 16.0 درصد و کمترين متوسط قيمت مربوط به ورق برنز با 10.2 درصد بوده است.

گروه ورق هاي گالوانيزه

در گروه ورق هاي گالوانيزه مقايسه ي متوسط قيمت اقلام در اين دوره با دوره ي قبل حاکي از کاهش قيمت اقلام آن است در بين اقلام اين گروه بيشترين کاهش متوسط قيمت نسبت به دوره ي قبل مربوط به گالوانيزه ي صاف با 18.7 درصد و کمترين کاهش متوسط قيمت مربوط به ورق گالوانيزه رنگي با 9.2 درصد بوده است.

گروه قطعات پيش ساخته ي سيماني و بتني

در گروه قطعات پيش ساخته ي سيماني و بتني متوسط قيمت تمامي اقلام به جز دو قلم نسبت به دوره ي قبل کاهش داشته است.

در بين اقلام اين گروه بيشترين افزايش متوسط قيمت مربوط به کول سيماني با 26.5 درصد بيشترين کاهش مربوط به لوله ي سيماني معمولي با نمره 20 با 14.7 درصد بوده است.

گروه موزاييک

نتايج آمارگيري نيمه ي دوم 1394 نمايانگر آن است که در گروه موزاييک متوسط قيمت تمامي اقلام مورد آمارگيري نسبت به دوره ي قبل کاهش داشته است.

در اين ميان بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به موزاييک ايراني با سنگ موزاييک معمولي به ابعاد 30 در 30 با 9.1 درصد است.

کمترين کاهش قيمت نيز با 7.1 درصد به موزاييک ايراني آجدار براي فرش محوطه به ابعاد 30 در 30 تعلق دارد.

گروه چوب ، مصالح ساخته شده چوبي و قطعات پيش ساخته چوبي

مقايسه ي نتايج اين آمارگيري با دوره ي پيش حاکي از آن است که در گروه چوب ، مصالح ساخته شده ي چوبي و گروه پيش ساخته ي چوبي متوسط قيمت تمامي اقلام به جز دو قلم نسبت به دوره ي قبل کاهش داشته است.

بيشترين افزايش متوسط قيمت در اين سه گروه مربوط به سه لايي 3.6 ميلي متري ايراني راش ، ملچ، صنوبر، ممرز و ساير گونه ها با 31.6 درصد و بيشترين کاهش مربوط به تخته ايراني به ابعاد 10 در 10 با 25.7 درصد بوده است.

گروه محصولات پلاستيکي پوشش کف و ديوار

نتايج آمارگيري نيمه ي دوم 1394 نمايانگر آن است که در گروه محصولات پلاستيکي پوشش کف و ديوار متوسط قيمت تمامي اقلام به جز يک قلم نسبت به دوره ي قبل افزايش داشته است.

بيشترين افزايش مربوط به کفپوش پلاستيکي از نوع وينيل به ابعاد 25 در 25 و ضخامت 2 ميلي متر به صورت تايل با 5.5 درصد بوده است.

کفپوش پلاستيکي از نوع وينيل به ضخامت 1.5 ميلي متربه صورت تايل با 0.8 درصد داراي بيشترين کاهش بوده است.

گروه هاي مصالح پلاستيکي و لاستيکي

در گروه مصالح پلاستيکي و لاستيکي متوسط قيمت تمامي اقلام نسبت به دوره ي قبل داراي کاهش بوده است.

به نحوي که بيشترين کاهش متوسط قيمت مربوط به" ورق بدون موج اکريليک" به ضخامت حدود 3 ميلي متر با 7.9 درصد و کمترين کاهش مربوط به" ورق فايبر گلاس ساده" به ضخامت 1 تا 1.5 ميلي متر و ورق فايبر گلاس موج دار به ضخامت 1 تا 1.5 ميلي متر هر دو با 0.9 درصد بوده است.


منبع : http://www.ilna.ir/

 
درباره ما
درباره ما
تاریخچه
نمایندگی ها
فروشگاه ها
خدمات مشتریان
اخبار و رویدادها
بروشور و مدارک
گالری تصاویر
لینک های مرتبط
ارتباط با ما
تماس با ما
تماس با مدیریت
33924044 - 021
آمار بازدید سایت
©کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه شرکت تسمه پروانه سیستم راد می باشد
 
بالا جستجو پیشرفته