33924044 - 021
 
محصولات تماس با ما اخبار و رویدادها بروشور و مدارک گالری تصاویر
 
   صفحه اصلی   »   اخبار و رویدادها      »   بررسي اسکوتر برقي Ninebot Mini Pro   
اخـبار و رویـدادها
دسته بندی اخبار و رویدادها
 
بررسي اسکوتر برقي Ninebot Mini Pro1395/02/18
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter

اسکوترهاي برقي به سرعت در حال ورود به بازار‌هاي مختلف هستند و محبوبيت زيادي را پيش کاربران کسب مي‌کنند. امروز در زوميت قصد داريم تا به بررسي يکي از انواع اين اسکوتر با نام Ninebot Mini Pro بپردازيم. 

اسکوترهاي الکتريکي در چند سال گذشته به مجبوبيت بالايي دست پيدا کرده‌اند و مي‌توان آينده‌ي روشني براي آن‌ها متصور شد. وسيله‌‌ي خود-تعادلي که حتي زير پاي مامورين پليس و مسئولان پاساژهاي تجاري قرار گرفته و از استفاده‌هاي معمولي و تفريحي تبديل به يک وسيله‌ي کاربردي شدند. 

اسکوترهاي خود-تعادلي الکتريکي را شرکت آمريکايي Segway به توليد انبوه رساند و اين وسيله‌هاي حمل‌و‌نقل انفرادي را زير پاي کاربران رساند. از سال 2001 تا به امروز، اين اسکوترها از يک وسيله تجملي و گران‌قيمت، به وسايل کاربردي حمل‌ و نقل انفرادي تبديل شده‌اند که علاقه‌مندان مي‌توانند با قيمت نه‌چندان بالايي به تهيه آن‌ها بپردازند.

يکي ديگر از کمپاني‌هاي فعال در حوزه اسکوترهاي برقي، شرکت Ninebot است که دست به طراحي و ساخت اسکوترهاي الکتريکي در مدل‌ها و اندازه‌هاي مختلف زده است. يکي از محصولات Ninebot که در رده اسکوترهاي سايز کوچک قرار مي‌گيرد، مدل Mini Pro است که در ادامه قصد داريم به بررسي لذت سواري و امکانات آن بپردازيم.

اسکوتر برقي ناين‌بات توسط فروشگاه رايانه همراه در اختيار زوميت قرار گرفت.

بررسي ويديويي

طراحي

ناين‌بات ميني پرو از طراحي کلي مشابهي با ساير اسکوتر‌هاي برقي بهره مي‌برد. اندازه‌ي کوچک و وزن 12 کيلوگرمي آن باعث مي‌شود تا بتوانيد به راحتي آن را در خودرو يا وسايل نقليه‌ي عمومي با خود حمل کنيد. اما ان دستگاه در برخي از بخش‌ها از جزئياتي بهره مي‌برد که به ارتقاي زيبايي آن کمک شاياني مي‌کند. 

اهرم فرمان ميني‌پرو اولين نقطه‌ي تمايز آن با ساير رقبا است که براي فرمان‌گيري به کار مي‌رود. در بخش جلوي دستگاه کليد پاور، نشانگر ميزان شارژ باقيمانده، محل اتصال کابل شارژ و نشانگر بلوتوث قرار دارد. همچنين مي‌توان به چراغ‌هاي جلوي تعبيه شده در اين بخش اشاره کرد که به صورت خودکار در محل‌هاي تاريک، مسير روبروي اسکوتر را روشن مي‌کنند. در پشت ميني‌ پرو نيز چراغ‌هايي تعبيه شده‌اند که قابليت نمايش 16 ميليون رنگ را دارند. طيف رنگي اين بخش را مي‌توانيد از طريق اپليکيشن مخصوص ناين‌بات تنظيم کنيد. اين چراغ‌ها هنگام حرکت رو به جلو، ترمز و چرخش، رنگ‌هاي متفاوتي را نمايش مي‌دهند.


ناين بات ميني پرو از استاندارد IP54 مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار بهره مي‌برد. اين اسکوتر 9 سانتي‌متر از سطح زمين فاصله دارد تا هنگام حرکت با آن به اجسام کوچک روي زمين برخورد نکنند. محل قرارگيري پاها نيز از جنس لاستيک مخصوصي است که لرزش جاده را به خود جذب کرده تا به راکب منتقل نکند.

نحوه‌ي کار

اسکوتر‌هاي برقي که در چند سال اخير رشد قابل توجهي در ميان خريداران داشته‌اند، از مکانيزم کنترل مشابهي در ميان انواع برند موجود بهره مي‌برند. براي کنترل اين دسته از وسايل نقليه کافي است هنگامي که روي آن ايستاده‌ايد، کمي بدن خود را به سمت جلو متمايل کنيد؛ بدين وسيله سنسورهاي مخصوصي که در قسمت‌هاي جلو و عقب محل قرارگيري پاها قرار گرفته، فشار را حس مي‌کنند. اين سنسور‌هاي نوري در صورت فشار بيشتر راکب، سيگنال مورد نظر را براي ماژول کنترل ارسال مي‌کنند. با توجه به وزن متفاوت افراد و امکان خطاي اين سنسور‌ها، سازنده‌هاي اسکوتر‌هاي برقي از سنسورهاي ژيروسکوپ و Tilt نيز براي تصحيح اطلاعات دريافتي بهره مي‌برند تا فشار و تغيير زاويه‌ي اسکوتر را دريافت کنند و به موتور‌هاي الکتريکي تعبيه شده درون چرخ‌ها (In-Wheel Motors) دستور حرکت به سمت جلو را بدهند. براي توقف يا حرکت به سمت عقب نيز تنها کافي است که بدن خود را به سمت عقب متمايل کنيد.

موتور‌هاي تعبيه شده درون چرخ‌هاي ناين بات پرو به طور ميانگين تواني معادل 800 وات توليد مي‌کنند که بدين واسطه اين ابزار 12.5 کيلوگرمي قادر است به حداکثر سرعت 18 کيلومتر بر ساعت برساند. اين سرعت چهار برابر سرعت پياده‌روي عادي است و همين موضوع مي‌تواند Mini Pro را به يک وسيله نقليه کاربردي براي مفاصل نزديک و البته بدون دست‌اندازهاي بزرگ و شيب‌هاي تند تبديل کند. البته لازم به ذکر است که موتور‌هاي الکتريکي اين دستگاه به صورت آني توانايي توليد 2000 وات توان را دارند که آن را در جايگاه مشابهي با موتورسيکلت‌هاي برقي قرار مي‌دهد.

اما براي چرخش با ميني پرو، ناين‌بات از مکانيزم ساده‌تري نسبت به برخي از رقباي خود استفاده کرده است. اهرمي مخصوص در ميني پرو وجود دارد که مابين پاهاي راکب قرار مي‌گيرد و براي چرخش اسکوتر تنها لازم است همانند اسکي‌سواران، پاهاي خود را به سمت چپ يا راست زاويه دهيد تا اهرم مذکور نيز با زاويه گرفتن به اسکوتر دستور چرخش را ارسال کند. چرخ‌هاي اسکوترهاي برقي قابليت زاويه گرفتن را ندارند و عمليات دور زدن اين دستگاه‌هاي با روش سرعت تفاضلي (تفاوت چرخش سرعت‌ چرخ‌هاي چپ و راست) انجام مي‌شود. اين در حالي است که رقباي اي اسکوتر از سنسور‌هاي فشاري در سمت راست و چپ اسکوتر استفاده مي‌کنند که با زاويه گرفتن راکب به طرفين، تفاوت فشار وارده را حس مي‌کند و اقدام به چرخش چرخ‌ها مي‌کند.

يکي از نکات مثبت اسکوتر ناين بات ميني پرو، عدم نياز آن به سرويس و نگهداري است.

تجربه‌ي سواري

يکي از نگراني هايي که درباره استفاده از اين وسائل نقليه وجود دارد اين است که افراد مختلفي که تجربه‌ي سواري با اسکوترهاي برقي را ندارند گمان مي‌کنند توانايي استفاده‌ي بهينه و بي‌اشکال از آن‌ها را ندارند. شرکت Ninebot ادعا مي‌کند که تنها 3 دقيقه زمان کافي است تا در استفاده از Mini Pro حرفه‌اي شويد. شايد اين ادعا در نگاه اول کمي اغراق‌آميز به نظر برسد اما چيزي جز واقعيت نيست. دليل اين موضوع هم بهره‌گيري از سنسورهاي بي‌شمار براي حفظ تعادل اسکوتر است. در Mini Pro سنسورهايي با فرکانس 200 هرتز وجود دارد که باعث مي‌شوند تا تعادل شما در هر شرايطي حفظ شود و از سواري با اين دستگاه لذت ببريد. تجربه سواري ما هم کاملا بر اين موضوع تاکيد داشت؛ ميني‌پرو خيلي زود با شما عجين شده و به سادگي خو مي‌گيرد.

اما لذت سواري با ميني پرو فقط به سنسورهاي کنترلي و تعادلي آن ختم نمي‌شود. ارگونومي دستگاه و محل قرار گرفتن پاها هم باعث مي‌شوند تا پاهاي شما کاملا کنار هم قرار گرفته و کنترل کاملي روي بدن خود و البته شتاب و ترمز اسکوتر داشته باشيد. پايه‌ي قرار گرفته در وسط ميني پرو هم که نقش فرمان اين وسيله را بازي مي‌کند، به خوبي با حرکت کوچک، مسير اسکوتر را عوض مي‌کند يا باعث مي‌شود بتوانيد به راحتي دور خود بچرخيد و حتي در محيط‌هاي بسيار کوچک هم از سواري با آن لذت ببريد.

سنسورهاي تعبيه شده در ميني پرو باعث مي‌شوند تا با حفظ تعادل و بدون هيچ استفاده‌اي از دستان‌، به راحتي به سواري‌کردن بپردازيد. اين موضوع شايد اولين نکته‌اي باشد که در حين استفاده از Mini Pro شما را تحت تاثير قرار مي‌دهد. البته اين موضوع بدين معنا نيست که مي‌توان در همان استفاده‌ي اول و در 3 دقيقه، به يک راننده حرفه‌اي تبديل شويد بلکه مي‌توان با تمرين بيشتر در محيط‌‌ها و شرايط مختلف، بيشتر از سواري کردن با Mini Pro لذت برد.

البته اين جمله را به منظور استفاده‌هاي آفرود يا در شرايط فيزيکي نامساعد قلمداد نکنيد. Mini Pro مي‌تواند در شيب‌هاي ملايم مورد استفاده قرار بگيرد و از دست‌اندازهاي کوتاه با شيب حداکثر 15 درجه به راحتي عبور کند. اگرچه سواري در محيط‌هاي صاف و هموار،‌ خيلي سريع شما را به شرايط مطلوب رانندگي مي‌رساند اما در شيب‌ها و دست‌اندازها است که سنسورهاي تعبيه‌شده در Mini Pro عملکرد واقعي خود را نشان مي‌دهند و به حفظ تعادل وسيله مشغول مي‌شوند.

سنسورهاي موجود در Mini Pro و پويايي موتور الکتريکي آن کمک مي‌کنند تا با شناسايي موانع يا شيب جاده، ميزان قدرت موتور را تنظيم کنند. همچنين چرخ‌هاي بزرگي که در ميني پرو تعبيه شده سبب مي‌شوند تا بتوان از اين اسکوتر در آب‌و‌هواي باراني و روي سطوح مرطوب، محيط سنگ‌ريزه و همچنين روي سراميک به راحتي به حرکت بدون لغزش پرداخت.

البته اين سنسورها فقط به تجربه‌ي ايده‌آل رانندگي با ميني پرو کمک نمي‌کنند بلکه برخي از آن‌ها به اين منظور تعبيه شده‌اند تا ايمني استفاده کننده از اسکوتر را تامين کنند. به طور مثال وقتي بيش از حد مجاز سرعت خود را افزايش دهيد يا در حال افتادن باشيد، سنسورهاي ايمني باعث مي‌شوند تا سرعت دستگاه کم شده و به وضعيت پايدار خود بازگردد.

باتري و شارژدهي

يکي از مواردي که در چنين دستگاه‌هايي مورد توجه است، ميزان باتري و استفاده از آن با يک بار شارژ کامل است. سايت رسمي ناين‌بات ادعا مي‌کند که ميني پرو به واسطه‌ي سيستم‌هاي مديريت باتري پيشرفته خود، با شارژ کامل باتري  5700 ميلي‌آمپر ساعتي خود مي‌تواند تا 30 کيلومتر به حرکت ادامه دهد. اگرچه ما در زوميت توانايي رانندگي 30 کيلومتر را نداشتيم اما در مصارف داخلي و روزانه، ميني پرو از باتري پرقدرتي بهره برده که نياز به شارژ روزانه را از بين مي‌برد. در واقع چند روز طول کشيد تا بتوانيم باتري اين اسکوتر را خالي کنيم.

اپليکيشن کنترل از راه دور

اما جدا از سواري هيجان‌انگيزي که ميني پرو به شما مي‌دهد، به اپليکيشن مخصوص اين اسکوتر مي‌رسيم که اطلاعات کامل و امکانات جالبي را در اختيارتان قرار مي‌دهد. اين اپليکيشن که طراحي زيبايي هم دارد مي‌تواند تمامي جوانب ميني پرو را پوشش دهد. با استفاده از اين اپليکيشن مي‌توانيد رنگ چراغ‌هاي تعبيه‌شده روي اين اسکوتر را تغيير دهيد يا اطلاعات کاملي راجع به سرعت اسکوتر، کل مسافت طي شده، ميزان مسافت باقي‌مانده با توجه به ظرفيت باتري و بسياري از المان‌هاي اطلاعاتي ديگر را مشاهده کنيد. قابليت بسيار کاربردي ديگر اين اپليکيشن، اعمال محدوديت سرعت است که مي‌توانيد روي اسکوتر اعمال کنيد.

اپليکيشن ناين‌بات در واقع يک پنل کنترلي براي ميني پرو است که مي‌توانيد با آن به تنظيم سنسورها و ميزان دقت آن‌ها بپردازيد. البته ميزان دقت فرمان‌پذيري و نرمي رانندگي اگرچه قابل تنظيم است، اما مي‌توان آن را روي حالت خودکار نيز قرار داد. اين اپليکيشن جدا از اينکه مانند يک داشبورد براي ميني پرو مي‌ماند، مي‌تواند نقش کنترل از راه دور را هم ايفا کند. به طور مثال، اگر با دستگاه فاصله داريد مي‌توانيد با استفاده از اين اپليکيشن، اسکوتر را به سمت خودتان بياوريد و سوار آن شويد.

جمع‌بندي 

اسکوتر ناين‌بات Mini Pro يک وسيله‌ي نقليه انفرادي زيبا، خوش‌ساخت، با کيفيت و باهوش است که مي‌تواند استفاده‌هاي متعددي داشته باشد. اين اسکوتر وزن زيادي نداشته و به راحتي در هر صندوق ماشيني جاي مي‌گيرد اما مهم‌ترين نکته مثبت درباره ميني‌پرو،‌ لذت استفاده و راحتي کاربري آن است. اين لذت پس از چند ساعت سواري و آشنا شدن کامل با آن به حدي مي‌رسد که حس مي‌کنيد پاهاي‌تان تبديل به چرخ شده و فقط دوست داريد سوار بر لاستيک‌هاي بزرگ آن، به اين گوشه و آن گوشه برويد. اسکوتر برقي ناين‌بات براي استفاده در فروشگاه‌هاي بزرگ، فرودگاه‌ها، کارخانه‌ها و همچنين استفاده شخصي براي سفرهاي کوتاه يا گردش در پارک‌ها و محيط‌هاي اينچنيني کاربرد دارد.

اسکوتر برقي ناين‌بات توسط فروشگاه رايانه همراه با قيمت 2?789?000 تومان به فروش مي‌رسد.

منبع : http://fineit.ir/

 
درباره ما
درباره ما
تاریخچه
نمایندگی ها
فروشگاه ها
خدمات مشتریان
اخبار و رویدادها
بروشور و مدارک
گالری تصاویر
لینک های مرتبط
ارتباط با ما
تماس با ما
تماس با مدیریت
33924044 - 021
آمار بازدید سایت
©کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه شرکت تسمه پروانه سیستم راد می باشد
 
بالا جستجو پیشرفته